Boj s celulitidou efektivně: Tip na anticelulitidní masáž a jak ji provádět

Co je to celulitida a proč se jí zbavovat

Vítejte ve světě pomerančové kůže a nekonečných bitev proti její přítomnosti! Celulitida, to není jen téma letních měsíců, kdy si chceme vyšlapat na pláž v bikinách s hladkým zadečkem. Celulitida, nebo chcete-li, lipodystrofie, nám dělá vrásky na čele po celý rok. Je to tělísco uloženo hlavně v podkožním tukovém vazivu a typické jsou pro ni důlky a hrbolky, které se objevují na hýždích, stehnech, a někdy i na dalších částech těla. Tak co, jdeme do boje?

Budu upřímný, Ivana si taky kdysi lámala hlavu s tím, jak se těchto malých nepřátel zbavit. A tak jsme začali pátrat, testovat a hledat způsoby, jaké fungují a jaké jsou jen mýtus. A jak to vypadá? Překvapivě, ne všechno je jen o dieta a cvičení. Ale nebudu předbíhat, pojďme se společně ponořit do světa metod a triků, které opravdu fungují. A možná objevíte, že je to celé nakonec i celkem zábava.

Anticelulitidní masáže jako výzbroj proti nerovnému terénu

Zacílíme přímo do centra děje – anticelulitidní masáže. Kdo by nemiloval myšlenku, že něco tak příjemného, jako je masáž, může souběžně i něco opravit na našem těle? Ačkoliv to není žádné kouzelnické představení, kdy po jednom sezení vstáváte jako nový člověk, pravidelná anticelulitidní masáž má své nezastupitelné místo v arzenálu proti celulitidě. Hýčkejte se tedy tímto druhem masáže, který pomáhá zlepšovat krevní oběh v problematických partiích a rozrušuje uložené tukové buňky.

Kouzlo spočívá ve speciální technice, která kombinuje tlak, hnětení a tření, čímž se zvýší míra průtoků tekutin v těle a pomůže se tak s detoxikací. A nejen to, zvýšená aktivita může i stimulovat produkci kolagenu, což vede k pevnější a hladší pokožce. Samozřejmě, jak u většiny věcí, i tady platí trpělivost – žádný zázračný výsledek hned druhý den. Ale s pravidelností a výdrží se dopracujete k výsledkům, které budou stát za to. Já na to jdu tak, že si masáže plánuji třeba jako odměnu po náročném týdnu, a ejhle, příjemné s užitečným.

Domácí anticelulitidní masáž – ano nebo ne?

Máte chuť na anticelulitidní masáže, ale nemáte čas nebo prostředky navštívit profesionálního maséra? Nebojte, mám pro vás zprávu, která udělá radost vaší peněžence i vašemu kalendáři – domácí anticelulitidní masáže jsou věc! Ano, s trochou nácviku a správným náčiním si můžete dopřát tuto proceduru přímo u vás doma. Mluvím o masážních válcích, anticelulitidních krémech, olejích či masážních přístrojích. A věřte nebo ne, i vaše drahá polovička může hrát roli v této hře – zakomponujte tuto aktivitu do společného večera a máte dva mouchy jednou ranou.

Nejdříve je dobré prostudovat základní techniky. Vybavení můžete pořídit v internetových obchodech nebo v kamenných prodejnách se zdravotnickými potřebami. Jakmile se ovládnutí techniky naučíte, bude to jako kolo na jízdním kole – nezapomenete. Navíc, tím, že to děláte sami na sobě, máte vše pod kontrolou a můžete masírovat přímo tam, kde to potřebujete. Takže si můžete dopřát extra pozornost přesně na místech, kterým by to prospělo. U mě to funguje tak, že si zapnu dobrou muziku nebo podcast a jedu do toho. Přiznám se bez mučení, že někdy, když Ivana není doma, zapojím i to nejzáhadnější z masážních zařízení – válec na těsto. Ale co, funguje to!

Jaké techniky a nástroje využít pro domácí masáže

Když už jsme u těch nástrojů a technik, pojďme se podívat na to konkrétněji. Nejoblíbenějším pomocníkem pro domácí anticelulitidní masáž je bez pochyb masážní válec, ať už hladký nebo s nopky, který může účinně stimulovat kůži a podkožní tkáň. Další variantou jsou masážní míčky a různé druhy zpevňujících a oteplovacích krémů s přírodními extrakty, které podporují krevní oběh a hydrataci pokožky. A co teprve masážní oleje? Ty jsou skvělé pro to, aby klouzání po kůži bylo plynulé a abyste nepoškodili kůži příliš tvrdým tlakem.

Nemůžeme zapomenout ani na populární gua sha kameny, které se v poslední době staly virálním hitem na sociálních médiích. Přiznám se, že mě tolik nepřesvědčily – upřednostňuji tradičnější nástroje, nicméně, pokud najdete techniku, která je pro vás ta pravá, věřím, že je to z poloviny úspěch. Na konci dne je to o tom najít rutinu, kterou si oblíbíte a kterou dokážete pravidelně dodržovat. A samozřejmě, když si odpustíte pár vynechaných sezení – nikdo není dokonalý a občasné vybočení ze schématu je prostě lidské, řekl bych.

Vše kolem stravy a pohybu – základ úspěchu

I s těmi nejlepšími masážními technikami a nástroji to ale nejde bez správného základu, a to jsou strava a pohyb. S Českou republikou, koláčky a bramboračkami nezvěstnými, to může být trochu výzva, ale poradím vám, jak jsem to zvládl já. Jde hlavně o to, vyvážit svůj jídelníček a zařadit dostatek zeleniny, ovoce a celozrnných produktů. Vyhněte se průmyslově zpracovaným potravinám, snižte přísun cukru a občas to se sůlí také nepřehánějte – vodní zadržování je přeci jen jeden z kámenů úrazu celulitidy. A co týče pohybu, začněte pomalu, ať už jde o pravidelné procházky, jízdu na kole nebo třeba pilates.

Já jsem si zamiloval plavání – to je skvělý sport, který zatěžuje celé tělo, ale zároveň je pro klouby šetrný. A Ivana si kdysi našla zalíbení v józe, která pomáhá nejen posílit tělo, ale i duši. A jestli máte tendenci cvičit jen z donucení a bez radosti, zkuste si najít něco, co vám půjde k srdci. Možná, že vám bude vyhovovat tancování, badminton s kamarády, nebo třeba venkovní posilovny, které se v posledních letech hojně objevují i v našem malém městě Opava.

Podpora zvenčí: Anticelulitidní krémy a další přípravky

Jaké by to bylo, nezmiňovat krémy, séra a další zázračné přípravky, co nám slibují pevnou a hladkou pokožku? No, pravda je, že některé z těchto produktů mohou skutečně podpořit vaše úsilí – pokud si vyberete ty správné. Zaměřte se na výrobky s kofeinem, retinolem, nebo přírodními extrakty, jako je třeba zelený čaj. Kofein například podporuje průtok krve a pomáhá 'rozpitvat' tukové buňky, zatímco retinol zvyšuje elasticitu pokožky.

Ale nezapomeňte – tyto krémy a séra jsou podpůrným prvkem, nikoliv zázračným lékem. Bez zdravé stravy a aktivního života to prostě nepůjde. Já je vnímám jako bonus navíc k celému mému 'projektu hladká pokožka'. A jedno vám řeknu: když už investujete do těchto produktů, věnujte tomu chvíli a nastudujte, co která složka dělá a jak působí. Vědomí, že víte, co si na sebe mažete, je nejen povzbudivé, ale i rozumné.

Psychická pohoda a stres jako nepřátelé hladké pokožky

Na závěr není od věci zmínit i psychickou stránku věci. Stres je známým faktorem, který může zvedat hladiny hormonů v těle, a ty zase mohou přispívat k tvorbě celulitidy. Zkuste tedy najít způsoby, jak si ulevit od stresu – meditace, hluboké dýchání nebo třeba jen relaxace s dobrým knížkou.

Je zábavné, how jsem si jednoho večera uvědomil, že si pořádně dýchám hluboko jen když jsem na venkově. Vzduch, klid, zpěv ptáků – tohle vše pomáhá k odbourání stresu. A tak jsem to vzal za své a s Ivanou jsme začali jezdit na výlety do okolní přírody. A nejenže si oddechli od městského shonu, ale i naše těla nám za to poděkovala. I stres a psychická pohoda jsou totiž součástí naší cesty k lepšímu já.

Takže to máte – můj průvodce bojem s celulitidou. Nevzdávejte to, i když to může byt frustrující a někdy vypadá, že tyhle nepříjemné důlky a bul

Napsat komentář