Dornova metoda: jak ji začlenit do svého fitness plánu

Pochopení Dornovy metody

Nechci vám začínat hned příliš technicky, takže vám jednoduše řeknu co to ta Dornova metoda je. Dornova metoda je terapeutická technika, která se zaměřuje na zdraví našich páteří a kloubů. Věnuje se dlouhodobé péči a předcházení problémů, které mohou vzniknout nesprávným držením těla, nevhodnými cviky, nebo dokonce špatně rozmístěnými nábytky v našem domově. Kdo by to byl řekl, že ten malý prostor mezi gaučem a televizí může ovlivnit vaše zdraví, co?

Trocha historie

Dornova metoda pochází z Německa a je pojmenovaná po svém zakladateli, Dieteru Dornovi. Dieterův přístup k léčení je jednoduchý, avšak účinný – navrhl sérii cviků a technik, které lze snadno začlenit do každodenního života a které mohou vést ke zdravějšímu tělu a duši. Je to tak trochu jako jóga, ale bez potřeby dokonalého fyzického stavu nebo zvládnutí složitých pozic. Takže i když jsem jednou skoro spadla při pokusu o pozici stojícího ptáka, s Dornovou metodou se nemusím bát podobné trapnosti.

Dornova metoda ve fitness

Přestože je Dornova metoda účinná sama o sobě, nejdůležitější je její začlenění do celkového fitness plánu pro dosažení maximálního efektu. Kombinace klasických cvičení jako je posilování, aerobik a jóga s Dornovou metodou může mít pro vaše tělo velké benefity. A co je na tom nejlepší? Žádné závaží, žádné skákání po místnosti, jen klidné a uvážené pohyby, které pomáhají udržovat vaše tělo v harmonii.

Vytvoření vlastního fitness plánu s Dornovou metodou

Jako netrénovaný odborník na Dornovu metodu vám mohu říct, že není tak těžké vytvořit si vlastní plán. Začněte začleňováním jednoduchých cviků do svých každodenních rutin. Například při čekání na ranní kávu se můžete pokusit udělat několik jednoduchých strečinkových pohybů. Neříkám, že byste měli převrhnout svou kávovar, ale trocha dabingu zde a tam nikdy neuškodí. Také můžete přidat některé cviky Dornovy metody do svého fitness plánu. Třeba jako zahřívací část před kardio session nebo jako regenerační část po silovém tréninku.

Budoucí benefity

V budoucnu, když budete pravidelně provádět Dornovu metodu, můžete očekávat, že se váš fyzický stav zlepší. Zlepší se vaše držení těla, sníží se riziko vzniku zranění a vy se cítíte lépe. Dokonce jsem si všimla, že moje kočka Mína má taky lepší postoj, když mě sleduje, jak cvičím. Ale to je jen vedlejší efekt.

Denní rutina s Dornovou metodou

Představte si ranní rutinu, kdy vaše první myšlenka není "Kde jsem nechala své brýle?" ale "Jaký cvik Dornovy metody dnes udělám?". Hodně z nás mělo během lockdownu šanci se zaměřit na své zdraví a fitness a já jsem jedna z nich. Začlenění Dornovy metody do mého dne mi pomohlo nejen fyzicky, ale také mi pomohlo zlepšit svůj duševní stav. Teď už nejsem tolik podrážděná, když Mína skočí na stůl přímo do mého talíře s jídlem.

Závěrečné myšlenky

Poslední, co bych vám chtěla říct, je, že Dornova metoda je snadný nástroj, který může obohatit váš fitness plán. Vyzkoušejte to! Budete se cítit lépe, vypadat lépe a možná dokonce zlepšíte postoj svého mazlíčka. A co je lepší než cvičení s kočkou, která je připravena podpořit vás svou přítomností a svými kritickými pohledy? Nikdy nevíte, co vás může motivovat k tomu, abyste byli lepší verzi sebe sama.

Napsat komentář