Holistická masáž: Proč je tak populární?

Úvod do holistické masáže

Je to něco, co se těžko popisuje slovy, a přitom je to jedna z nejoblíbenějších forem relaxace v současnosti. Holistická masáž je mnohem více než jen pohyb rukou; je to stále oblíbenější cesta k uzdravení těla i ducha. Nemám na mysli nějaké esoterické lezení po energetických kanálech, ale vědecky podloženou metodu, která ovlivňuje nejen svaly a pojiva, ale také náš nervový systém a dokonce i psychiku.

Jak holistická masáž funguje?

Holistická masáž se nezabývá jen masírováním svalů, ale celé podstatě člověka – tedy holisticky. Masér se snaží poznat toho, koho masíruje, jako celek, snaží se pochopit jeho potřeby, touhy i strachy. Tělesné napětí je často projevem našich emocí a problémů, které nás sužují. A tak masér během masáže pracuje nejen s tělem, ale i s emocemi člověka, kterého masíruje.

Výhody holistické masáže

Osobně miluji tuhle metodu práce s tělem, mám pocit, jako bych se vrátil do rovnováhy. A není to jen můj pocit. Věda dokazuje, že pravidelná holistická masáž může napomoci k lepšímu prokrvení tkání, uleví při bolestech v zádech, zlepší pružnost těla a dokonce může zvýšit imunitu. Ano, správně čtete, pravidelná masáž může pomoci v boji proti nemocem!

Jak často by měl být masážní rituál?

Není pevná dohoda, jak často by měla být holistická masáž. Někdo mi řekl, že jednou za měsíc je ideální, jiní tvrdí, že by to mělo být jednou za týden. Přiznám se, že když jsem začal, chodil jsem jednou za týden. Ale pak jsem to zjistil - moje tělo mi samo řekne, kdy potřebuje další dávku této úžasné relaxace. A tak někdy chodím jednou za dva týdny, někdy jednou za měsíc. A víte co? Je to perfektní!

Kde se dá absolvovat holistická masáž?

Existují kurzy, kde vás naučí, jak holistickou masáž dělat. Mně to ale přijde jako velmi osobní záležitost, a tak raději chodím k profesionálu. Můj oblíbenec je Franta. Ne, nevypadá jako typický wellness guru a neflirtuje s každou ženou, která přijde na masáž. Je to prostě chlap, který má ruce plné energie a umí se dotknout nejen těla, ale i duše. Pokud jste z Prahy, určitě vám ho doporučím.

Výběr oleje pro masáž

U masáže hraje důležitou roli také výběr oleje. Osobně mám rád kokosový olej, který má také řadu blahodárných účinků na naši pokožku. Ale můžete si vybrat i z různých druhů éterických olejů, které vám pomohou ještě hlouběji se ponořit do relaxačního rituálu. Ať už tedy volíte jakýkoli olej, důležité je, aby vám voněl a abyste se při jeho použití cítili dobře.

Příběh o masáži mého psovi Rexovi

Jako v každém článku se snažím přidat nějaký osobní příběh. A tak tentokrát přináším příběh o mému psovi Rexovi, který miluje masáže stejně jako já. Myslím, že to je vlastně důvod, proč se tak dobře rozumíme. Máme své společné rituály, a když přijdu z masáže a Rex vidí, jak jsem uvolněný a dobře naladěný, doslova se na mě vrhne a chtějí svou dávku pohlazení. A tak jsme se jednou pustili do experimentu a naučil jsem se dělat holistickou masáž pro psy. Když teď sedím na gauči a jemně masíruju Rexovo záda, vidím, jak je šťastný a jak mu to dělá dobře. A víte co? Je to pro mě také forma relaxace. Věci jsou prostě spojené. A holistická masáž je o propojování.

Finále – Proč je holistická masáž tak populární?

Na závěr tedy několik slov k tomu, proč je holistická masáž tak populární. Moje odpověď je jednoduchá. Je to proto, že nás učí být v kontaktu se svým tělem a svými emocemi. A to je něco, co v dnešní uspěchané době mnozí z nás potřebujeme. Proto si myslím, že popularita holistické masáže bude nadále stoupat.

Závěrečné myšlenky

Na závěr tedy chci jen říct, že holistická masáž je nejen o relaxaci. Je to také cesta k s

Napsat komentář