Jak masáž kojenců a batolat může pomoci při nafouklém bříšku

Úvod do masáže kojeneckého bříška

Hodně se mluví o významu doteku, a to nejen u dospělých. Ale co naši nejmenší? Kojenci a batolata také potřebují citlivý a láskyplný dotek. Jak bychom mohli takové potrzebí lépe uspokojit než skrze masáže? Dnes se budeme bavit o jednom konkrétním typu masáže, a to o masáži bříška. Často se stává, že naši malí mají potíže s trávením, což má za následek nafouklé bříško. Ale nezoufejte, masáže mohou být záchranným řešením!

Proč dávat masáže kojencům a batolatům?

Možná si myslíte, že masáže jsou jen pro dospělé, ale to rozhodně není pravda! I naši nejmenší mohou z masáže profitovat. Masáže jsou důležité pro rozvoj motorických schopností, ale mohou také pomoci s posilováním imunitního systému a rozvíjením vzájemné vazby mezi dítětem a rodičem. A pokud má dítě nafouklé bříško a trápí ho kašičky? No pak je masáž jasná volba! Dokonce jsem slyšela, že někteří porodníci doporučují masáž bříška už před narozením miminka.

Jak na masáž bříška

Nyní přichází ta nejdůležitější část - jak na masáž bříška? Tady je pár tipů, jak na to. První a nejdůležitější je, že by dítě mělo být uvolněné. Nikdy neházejte dítě do vody, pokud je rozzlobené nebo nervózní. Poté si vezměte malé množství oleje a položte dítě na záda. Následně opatrně masírujte bříško ve směru hodinových ručiček. Je to ten nejlepší způsob, jak napomoci trávení!

A jaké to má přesně výhody?

Nyní se dostáváme k jádru pudla. Jaké přesně jsou výhody masáže bříška? Kromě zmiňovaného podpory trávení, masáž bříška také podporuje vývoj svalů, zlepšuje cirkulaci krve a dokonce může pomoci s nedostatkem spánku. Dítě se cítí uklidněné a v bezpečí, což přispívá k horšímu spánku. Takže pokud máte ratolest, která se neustále budí, masáž bříška by pro vás mohla být záchranným andělem!

Moje zkušenosti s masáží bříška

Máte štěstí, protože se vám mohu podělit o své osobní zkušenosti s masáží bříška. Není to tak dávno, co jsem se stala maminkou a má malá holčička Eva měla vždy nafouklé bříško. Když mi porodník doporučil masáž bříška, byla jsem velmi skeptická. Ale co když to opravdu pomůže? Po první masáži jsem viděla rozdíl! Malá byla klidnější a i její bříško bylo méně nafouklé. Od té doby je masáž bříška součástí našeho večerního rituálu.

Závěrečné myšlenky na téma masáže bříška

Já vím, vím. Možná jsem byla trochu nadšená z této masáže bříška. Ale vážně věřím, že to může být skvělý nástroj pro maminky (a tatínky) na pomoc s trávením svých malých. Takže pokud zvažujete masáž bříška, rozhodně to vyzkoušejte! Může to být trochu složité na začátku, ale jakmile se do toho dostanete, je to hračka. A co je nejdůležitější - vždy mějte na paměti, že děláte to nejlepší pro své dítě.

Napsat komentář