Výhody lymfatické masáže pro vaše tělo

Co to je lymfatická masáž a jak funguje

Vítejte v mém světě, kde se vše točí kolem zdraví, pohybu a lásky ke svému tělu. Ne, nemyslím tím, že něco pumpuji nebo otáčím na běžeckém pásu. Mluvím o něčem mnohem příjemnějším - o lymfatické masáži. Ale co to vlastně je? Lymfatický systém je složitá síť orgánů, uzlin a cév, které pomáhají tělu odbourávat toxiny a nečistoty, které jsou pro nás škodlivé. A lymfatická masáž? To je technika, která podporuje přirozený odtok lymfy a pomáhá tělu zbavovat se těchto toxických látek.

Tělo pomaže přirozenou detoxikaci

Kroměříž, kde bydlím, je místo obklopené krásou přírody. Jak často se v takovém prostředí na chvíli zastavíte a očistíte své tělo, a to nejenom zevnitř, ale i zvnějšku? Lymfatická masáž může být jedním z řešení. Podporuje prokrvění tkání, což má za následek lepší oxidační poměry a tím podporuje detoxikaci těla. Navíc, bylo prokázáno, že lymfatická masáž může snížit otoky a zvýšit imunitu. A kdo by nechtěl mít silnou imunitu, že?

Lymfatická masáž a její vliv na krásu těla

Potkali jste někdy někoho, kdo by si nepřál být krásný? No, ani já ne. A víte co? Lymfatický systém má na krásu našeho těla obrovský vliv. Mě se jednou stalo, že jsem měl po dlouhé době čas zajít do posilovny. Následující den jsem byl tak naboulený, že jsem si myslel, že jsem Arnold Schwarzenegger, ale ve skutečnosti to byl jen nadměrný lymfodéza. Lymfatická masáž mi pomohla s otoky a navíc má kvality, které mohou člověka krásnějším - napomáhá eliminaci cellulitidy, zlepšuje tvar a vzhled pleti a zpomaluje stárnutí.

Účinky lymfatické masáže na naši mysl

Pokládám se za poměrně optimistickou a pozitivní osobu. Ale jak už to bývá, i já mám občas stresující dny a někdy je těžké se od všeho odpoutat a najít klid. Lymfatická masáž mi v tom pomáhá. Při masáži se uvolňují endorfiny, které jsou také známé jako hormony štěstí a dobrou náladu mi to přináší stoprocentně. Takže když se cítím přetížený a potřebuji odpočinout, dopřávám si lymfatickou masáž a po ní se cítím jako nový člověk.

Prevence a léčení zranění

Pravidelná lymfatická masáž může rovněž poskytnout prevenci a pomoci v procesu hojení zranění či operací. Jak jsem již zmínil, mě se po cvičení v posilovně jednou tak natekl sval, že jsem měl pocit, jakoby mi na ruce rostla další hlava. Ano, to je přesně případ, kdy lymfatická masáž pomáhá. Takže pokud jste sportovci nebo jste prostě něco přehnali a potřebujete pomoci, je to skvělá volba.

Jak najít správného terapeuta

Nedělo se to často, ale jednou jsem zašel na masáž a masérka, i přes její nejlepší úmysly, jednoduše nevěděla, co dělá. Byl to nepříjemný zážitek a od té doby se snažím najít maséra, který má odpovídající školení a zkušenosti. Je to důležité, protože správně provedená lymfatická masáž může prospět vašemu zdraví, zatímco neodborně provedená masáž může způsobit zranění nebo jiné komplikace.

Pravidelnost je klíčem

Kolikrát jste se pokusili udělat něco jen jednou a očekávali jste okamžité výsledky? No, hodněkrát, že? Musel jsem to vyzkoušet sám, když jsem poprvé začal s lymfatickou masáží. Myslel jsem, že budu mít okamžitý výsledek, ale tak to nefunguje. Jako každá jiná léčba potřebuje i lymfatická masáž čas, aby prokázala své účinky. Proto je klíčové, udržet pravidelnost a dát tomu čas.

Závěr

A to je konec naší cesty světem lymfatické masáže. Doufám, že jsem vám představil něco nového a užitečného, co vám pomůže zlepšit svůj život. A kdo ví, třeba se jednoho dne setkáme v mezinárodním klubu milovníků lymfatické masáže. No, pokud něco takového existuje. Pokud ne, tak ho prostě založíme, ne? Tak se mějte skvěle a užívejte si života!

Napsat komentář