Jak masáž po porodu může zlepšit váš postoj

Proč je masáž po porodu důležitá?

Vážné maminky, víte, jak je důležité po porodu dostat tyto zdravotní hlavy do pořádku? Jistě, máme na mysli tolik věcí - karmení novorozence, obnovení zdraví matky, návrat k práci a samozřejmě i naše tělo. Konkrétně tu mluvím o našem postoji. A jedním z nejlepších způsobů, jak na to, je po porodu absolvovat masáže.

Masáže po porodu se zaměřují na hojení těla a posílení menstruačních svalů. Mohou účinně zlepšit váš postoj po porodu, a to je důvod, proč tu dnes píšu tento článek. Ne, nejsem doktor. Jsem matka, milující manželka Vojtěcha a pečovatelka naší roztomilé kočky Míny. Zároveň ale i bloggerka, která se snaží sdílet své zkušenosti s jinými maminkami tam venku.

Jak masáže po porodu zlepšují váš postoj?

Jestli se chystáte poprvé na masáž, možná si kladete otázku: "Jak mi to vlastně pomůže zlepšit postoj?" No, posaďte se (nejlépe rovně!) a já vám to vysvětlím. Masáž po porodu je konstruována tak, aby cílila na určité oblasti těla - oblasti, které byly během těhotenství a porodu zvlášť namáhány.

Masáž v prvé řadě ulevuje od bolesti. Je to tak, bolest je při porodu nevyhnutelná, ale co týden nebo dva poté? Svaly stále regenerují a napínají se, což může vést k bolestivému napětí a nepohodlí. Masáž po porodu by měla pomoci zmírnit toto napětí a tím i bolest.

Teď k postoji. Když jste během těhotenství nesla těch pár kil navíc, pravděpodobně jste si vypěstovala zvyk se hýbat a postavit trochu jinak, než jste zvyklá. To může pokračovat i po porodu a vést k špatnému držení těla. Pravidelné masáže po porodu vám mohou pomoci vrátit se zpět k vašemu přirozenému postoji, protože pronikají do hlubokých vrstev svalů a pomáhají uvolnit napětí tam, kde to nejvíc potřebujete a kde to má největší vliv na vaše držení těla.

Zlepšení celkového zdraví a pohody

Kromě zlepšení držení těla masáže po porodu nabízejí řadu dalších zdravotních výhod. Naše tělo je po narození dítěte často ve stavu zvýšeného stresu a úzkosti. To může mít vliv na kvalitu našeho spánku, naše stravování a dokonce i na naše vztahy - ano Vojtěchu, mluvím na tebe! Ale vážně, masáže mohou pomoci s tím vším.

Pravidelné masáže toho dokáží hodně zlepšit. Pomáhají svalům regenerovat se rychleji, urychlují hojení poranění způsobených porodem, snižují stres a úzkost a dokonce pomáhají tělu lépe absorbovat potřebné živiny. Tudíž, jsou to jasné vítězky ve zlepšování celkového zdraví a pohody.

Možnosti masáží po porodu

Když se řekne masáž, na co myslíte? Někteří si představí luxusní lázně, profesionální masérky... Ale některé z nás (a tím myslím mě) si na pravidelné masáže možná nemohou dovolit čas ani peníze. Nebojte se, i zde je řešení, a to díky několika různým typům masáží.

Jedna z nich je tzv. "self-masáž". Vypadá to lépe, než to zní - něco jako když si Vojtěch po práci protáhne zadní svaly, nebo když naše kočka Mína potřebuje klapíčko na bříšku. Přesto, self-masáže mohou být skvělým prostředkem k lokalizované úlevě od bolesti a můžou vám pomoci s náborem správných svalů pro zlepšení vašeho držení těla.

Samozřejmě, pokud si můžete dovolit profesionální masáž, určitě to udělejte! Je to výborný způsob, jak si odpočinout a “znovu nabít baterky”.

Zlepšení postoj po porodu - mé osobní zkušenosti

A teď něco trochu osobnějšího. Když jsem porodila Samuela, všimla jsem si změny v mém postoji. Byla jsem v podstatě zaseknutá ve "těhotenském" držení těla. Schválně jsem si vyhradila čas na masáže a musím říct, že mi to hodně pomohlo.

Když jsem se cítila unavená, stresovaná a moje tělo cítilo bolest, masáže mi vždy pomohly ulevit. Ale nejen to. Zvýšily mé povědomí o mé vlastním těle a vedly mě k lepšímu držení těla na dlouhodobé bázi. Musím se přiznat, že bez přispění masáží by se mi zlepšení mého postoji určitě nepovedlo tak rychle a příjemně.

Závěrem bych chtěla říct, že masáže po porodu jsou skvělou metodu, jak zlepšit váš postoj. Doufám, že tento článek pro vás bude užitečný a že se vám podaří uplatnit některé z mé rad ve svém životě! Nezapomeňte, že jste báječné matky a zasloužíte si péči, kterou vám masáže mohou nabídnout.

Napsat komentář