Jak rehabilitační masáž může pomoci při bolestech zad

Rozumíme bolestem zad?

Mnozí z nás zažili bolest zad. Někteří lidé to zvládají s diplomacií, jako by to byla malá nepohodlnost, zatímco jiní si tyto bolesti zad vezmou jako osobní útok. Ale bez ohledu na to, jakým stylem se s bolestí zad vypořádáváte, věřím, že všichni souhlasíme, že by to bylo mnohem lepší, kdybychom se s ní vůbec nemuseli potýkat. Takže dneska se zaměříme na rehabilitační masáž a podíváme se, jak nám může pomoct při bolestech zad.

Klid, zdraví, rehabilitační masáž

Jako někdo, kdo trpěl bolestmi zad většinu svého dospělého života, velmi dobře znám pocit, kdy vás bolení zad znemožňuje dělat věci, které milujete. Udělal jsem si osobní poslání, abych zjistil, jak se co nejlépe vypořádat s touto nepříjemnou situací. A tak jsem narazil na rehabilitační masáž. A věřte mi, byla to láska na první dotek!

Přečíst si o tom versus zažít to

Myslím, že si většina z nás dokáže představit, co je to masáž. Vizualizujeme si někoho, kdo poklepává, tlačí a tře naše tělo. Ale rehabilitační masáž je tak nějak úplně jiná liga. Je to jako rozdíl mezi přečíst si knížku o plavání a skutečně se ponořit do vody. Nejen že jsem se cítil lépe, ale také jsem měl pocit, že se mám o co opřít. Myslím, že jsem konečně našel řešení pro ty mé bolesti zad, a to mě dost vzrušovalo.

Rehabilitační masáž: Co to vlastně je?

Takže možná se ptáte, co je to ta rehabilitační masáž? No, je to terapeutická technika, která se zaměřuje na funkce svalů a fascií (to je vazivový materiál, který obaluje svaly a orgány) s cílem zmírnit bolest a napomoci obnově normální pohyblivosti. Co to pro nás znamená? Méně bolesti a více pohybu - zní to sice jako klišé, ale opravdu to tak je.

Nevěříte mi?

Já sám byl skeptický, když jsem poprvé slyšel o rehabilitační masáži. Ale pak mi kamarád doporučil svou masérku a rozhodl jsem se to vyzkoušet. A jdeme na to - první sezení. Ležím na tom stole a přemýšlím si: "Co když to nebude fungovat?" "Co když to bude jen další zklamání?" Ale pak začala masáž.

Příběh z mého života

Má masérka měla ruce jak ocel, ale s citlivostí umělce. Začala pracovat na méch bolavých místech a stála se válečníkem míru, když bojovala s mými bolestmi. Nakonec, když skončila, cítil jsem se jako nový člověk!

Hluboké uvolnění a jeho výhody

Část výhod rehabilitační masáže spočívá v hlubokém uvolnění, které se dostaví po sezení. Toto uvolnění není jen fyzické, ale také psychické. Mysl je oddělena od trápení těla, aspoň na chvíli. A to může mít velký dopad na naše celkové zdraví a pohodu.

Udělejte pro své zdraví to nejlepší

Bolest zad je vážná věc a vyžaduje naši pozornost. Pokud se s ní setkáváte, doporučuji vyzkoušet rehabilitační masáž. Je to úžasný způsob, jak poskytnout tělu úlevu, kterou potřebuje, a stejně tak pomoci mysli relaxovat. A kdo ví? Možná se z vás stane takový fanoušek rehabilitační masáže, jako jsem já!

Napsat komentář