Základy tantrické masáže pro začátečníky: Jak začít

Základy tantrické masáže

Tantrická masáž, přátelé mého blogu, je jedna z cest, jak prohloubit vztah s partnerem, dotýkat se nejen fyzického těla, ale i duše, a nabrat energii, která v nás dříme. Když se ponoříme do jejích tajů, rozvineme svojí smyslnost a vzbudíme v sobě i partnerovi nové pocity. Než si ukážeme konkrétní postupy a techniky, povíme si, co vlastně tantrická masáž je a jaký má v našich životech smysl. V prvním momentu může působit komplikovaně, ale opak je pravdou. No, není to jen o obyčejném hlazení, chce to špetku techniky, trochu znalostí a hlavně srdce na dlani – hm, anebo raději na těle.

Význam tantrických masáží

Jedna věc je technika, ale tantrická masáž má ještě další, hlubší rozměr. Neměla by to být jen cesta k fyzickému uspokojení, ale spíše k oslavě našich těl, k uzdravení a obnově energie. Při tantra masáži bychom měli cítit plnou přítomnost, ponoření do okamžiku. Já sám jsem zjistil, že když jsem zády plně v dané chvíli, partner také reaguje mnohem silněji na každý můj dotek. Navíc každá masáž posiluje naše vztahové pouto a důvěru, což je jaksi požehnáním pro moderní rychlověk, který často zapomíná na hluboké lidské spojení.

Atmosféra pro tantrickou masáž

Ačkoli se to může zdát jako zanedbatelný aspekt, prostředí, ve kterém tantrická masáž probíhá, je kriticky důležité. Ideálně byste měli vytvořit prostor, který je teplý, klidný a bez rušivých prvků. Víte, jak já to dělám? Zapálím pár svíček, dám do pozadí příjemnou relaxační hudbu a použiju vonné oleje. Je to jak malý rituál, na který se můžu ve svém hektickém životě těšit. Umožní to mě i mé partnerce úplně se uvolnit a soustředit se na zážitek, který je před námi. A to je vlastně to hlavní, nemyslíte?

Přípravy před masáží

Než začnete s masáží, je dobré na tom pracovat spolu s partnerem. Povídat si o tom, co každý očekává, co by chtěl zkusit, co ho zajímá, ale i co se mu nelíbí nebo co ho třeba i děsí. Je to jako když si chystáte cestovní plán na dovolenou – věřte mi, že bloudit v terénu je daleko zajímavější, když víte, že máte nějaký ten mapový podklad. A teď si představte, že tělo vašeho partnera je tím nezapomenutelným dobrodružstvím. To už začíná mít nějakou šťávu, že?

Začínáme s masáží

Když už je vše připraveno a atmosféra houstne očekáváním, je čas začít. Pohyby by měly být pomalé, uvolněné, nechceme skočit rovnou do víru vášně. Něžně si pohrajte s energií těla vašeho partnera, jakoby jste jejich tělem ožehávali prsty. Jemné tahy pokožkou, následované hlubokým tlakem na místa, kde je to potřeba – chce to cítit, kde tělo volá po pozornosti. Nezapomeňte také na dýchání, jo, to svoje – je to jako čistit si hlavu průtokem vzduchu a zároveň jako posílat signál partnerovi, že jste s ním ladění stejnou frekvencí.

Směs masážních technik

Tantrická masáž není jen o jedné technice. Můžete kombinovat kneading, což je technika podobná hnětení těsta, s effleurage, lehkým skluzem po pokožce. A je tu i petrissage, kde svaly pracují jako byste hnětli chlebové bochníky. Nevidím důvod, proč by se to nedalo promíchat jako koktejl. A víte copak? Občas to hodím úplně jinak a začnu improvizovat – třeba to přirovnám k tanci prstů na partnerově zádech. Přiznám se bez mučení, že ne vždy je to nejtechničtější masáž na světě, ale jelikož je svět plný umění, proč si neudělat z takové masáže právě umělecké dílo?

Zaměření na energii

Tantra hovoří hodně o energii, i když to není ta, co vám naskakuje na elektroměr. Je to energie, kterou cítíte, jak se válí po těle. Možná si řeknete, že jste nic takového nezažili. Ale zkuste na to jít pomalu, při masáži nadeníčko soustředit se na to, jak vaše pohyby a dotyky mění pocit v těle partnera. Najednou to přijde a zamrazí vás to na místě. Je to jako když vám stojí vlasy hrůzou, jenom že tentokrát je to příjemné druhem zimomřivosti, co vám běhá po kůži.

Důležitost dýchání a synchro

A něco co mě opravdu dost překvapilo, když jsem s tantrickou masáží začínal, bylo, jak moc může být důležité synchronizovat dýchání s partnerem. Představte si to jako dechové spojení: vy nadechnete, váš partner vydechne. Tím vytváříte jakýsi rytmus, který může velmi intenzivně propojit vaše těla i mysli. Co na tom, že se někdy stane, že jeden zabloudí ve frekvenci a na chvíli se nesynchronizujete – jo to se stává i těm nejlepším.

Tělesná mapa erotogenních zón

Tantrická masáž je takový průzkum těla, a když říkám tělo, nemyslím jen ta místa, která první napadnou většinu z nás. Tělo je plné erotogenních zón, které čekají na objevení. Například záda, šíje, vnitřní strany stehen... To všechno jsou oblasti velkého zájmu. A je to výzva, protože každé tělo je jiné a každá osoba reaguje jinak. Když ale uhodnete správně, je to jako když máte klíč a zámek najednou s radostným cvaknutím přizná, že tam ten klíč pasuje jak ulitý. Přesto si dávejte pozor, abyste nepřejeli do oblastí, které mohou působit diskomfort. I vášeň má své mantinely.

Po masáži – způsob uvolnění

Až dojde k samotnému vrcholu a vaše tantra cesta se pomaličku blíží ke svému dočasnému konci, je důležité nechat energii, kterou jste vytvořili, postupně odeznít. Někteří lidé mají tendenci skákat ihned po masáži z postele, ale přátelé, to by byla škoda. Tuhle chybu jsem udělal párkrát a učil se ze své vlastní hlouposti. Nenechte to tak, dopřejte si a vašemu partnerovi pár minut tišiny, nechte tu energii, co pulzuje v těle, plynout a užívat si ticho po bouři. Je to jako když si po dobrém jídle dáte dezert, jenom že v tomhle případě dezert nebývá sladký, ale zklidňující.

Takže lidičky, to by byly základy tantrické masáže pro začátečníky. Samozřejmě, existuje mnoho dalšího k objevování, ale tohle by mělo stačit, abyste mohli začít na své mysli a srdci malovat první obrázky rozkoše plné hluboké spojenosti. Užívejte si to, buďte trpěliví a především si to zajímavé poznávání užívejte s úsměvem. A kdo ví, třeba vás to zavede do koutů slasti, o kterých jste ani netušili, že existují. Tím vám přeji krásnou a vzrušující cestu plnou doteků a blízkosti, kterou si tantrická masáž nepochybně zaslouží.

Napsat komentář