Havajská masáž lomi lomi: Uvolnění a harmonie pro vaše tělo a duši

Potřebujeme opravdu speciální masáže?

Někteří lidé tvrdí, že všechny masáže jsou ve finále stejné, fungují na základě podobných principů a proč bychom tedy měli vyhledávat nějakou speciální, jako je třeba havajská masáž lomi lomi. Nicméně, i když jsem do nedávna patřil k těm skeptickým, musím přiznat, že po mé vlastní zkušenosti s lomi lomi hraju teď na trochu jinou notu. A nemusíte být rozhodně guru New Age nebo milovník exotiky, abyste ocenili to, co může tato masáž vašemu tělu a mysli nabídnout. Vlastně - a to se nebojím říct - sama zkušenost s ní byla pro mne něčím, co by se dalo nazvat klíčem k harmonii. A nebojte se, ani já nejsem ten typ, který by používal velká slova. Jak říkám, skeptik zůstává skeptikem, dokud nenarazí na něco, co ho přesvědčí o opaku. A nyní, když se to stalo, rád se s vámi podělím o to, co jsem zjistil a co jsem si osobně prožil.

Havajská masáž lomi lomi - cesta k uvolnění bez letenky

Vítejte na palubě letu směřujícího do země, kde se toužíme uvolnit, ale zároveň nemáme čas na to balit kufr a rychle jet na letiště. Havajská masáž lomi lomi nám slibuje okamžité potěšení a uvolnění, aniž bychom museli překročit práh domu nebo si rezervovat drahou dovolenou k břehům Waikiki. Když říkám okamžité, myslech samozřejmě relatívně; musíte samozřejmě najít dobrého terapeuta, ale v porovnání s letem přes půl světa je to skutečně "rychlík". Představte si, že ležíte na měkké matraci, zavřete oči a vaše mysl je přenesena na místo plné tropického zelené, šumění oceánu a pocitu naprosté relaxace a pokoje. Zní to jako sen, že? No tak právě tak nějak se můžete cítit během lomi lomi masáže.

Základní principy lomi lomi

Protože jsem člověk, který potřebuje znát věci do hloubky, rozhodl jsem se proniknout do základních principů havajské masáže lomi lomi. A jde o zajímavou kombinaci fyzikální manipulace a duchovního uzdravení, která má své kořeny v Havajských tradicích a filosofii Huna. Lomi lomi překládáno jako "masírovat" nebo "třít" ve smyslu opakované akce, nicméně, kousek dohledání a přemýšlení mi napovědělo, že to je vlastně o hodně víc než jen mnout tělo. Za prvé, zahrnuje sebou uznání spojení všech aspektů naší bytosti - nejen těla, ale i mysli a ducha. A při masáži, terapeut nepoužívá jen dlaně - využívá podpaží, lokty, dokonce i choreografii svého vlastního pohybu, aby energii nejen přenášel, ale i jako by ji tančil. A zatímco vaše tělo dostává to fyzikální uhlazení, vaše mysl může začít pracovat na svém vlastním uvolnění. Tohle vše v konečném důsledku přispívá k hluboké relaxaci a znovuobnovení harmonie mezi vaším tělem a myslí.

Osobní zkušenost - jak jsem se střetl se lomi lomi

Je možné, že někteří z vás nyní přemýšlí, proč by si měl dát někdo, kdo miluje útulnost přistřiženého trávníku v zahrádce svého domu v Opavě, právě havajskou masáž. Odpověď je prostá: mé záda. Po letech sedavé práce u počítače a prostě stárnutí (přestože si ještě připadám jako mladík) jsem začal pocitovat nepříjemné bolesti v zádech, a tak jsem se nechal přemluvit mým dlouholetým přítelem, který je čerstvým obdivovatelem všeho havajského, abych zkusil lomi lomi. Najít dobrého maséra v Opavě nebyl žádný problém, ale přiznám se, že jsem měl stále pochybnosti. No a jak to dopadlo? Chlapi, myslím, že jsem zažil zjevení. Má těla byla po masáži tak uvolněná, jako by mi byly naruby vyprázdněny všechny starosti a napětí. Záda, která mě dříve trápila, byla po masáži jako znovuzrozená a já jsem byl celkově v míru se světem. I když zní to banálně, opravdu to tak bylo. Najednou to vypadalo, že i ty každodenní malichernosti, které mě občas dělají šedivými, nebyly pro to nově naladěné tělo a mysl žádnou obtíží.

Lomi lomi jako dar pro tělo

Když mi bylo poprvé pověděno, že lomi lomi je jako dar pro tělo, trochu jsem se zasmál. Dar pro tělo? To zní jako něco, co by člověk dostal pod stromeček, ne jako něco, co je spojené s olejem a tlakem palců. Ale po mé zkušenosti jsem si uvědomil metaforu - vaše tělo je vaše svatyně, a podobně jako byste o svatyni pečovali a chraňovali ji, měli byste stejně zacházet i s vaším tělem. A pokud jde o dar, lomi lomi masáž je opravdu jedna z nejlepších věcí, kterou si můžete darovat. Je to chvíle, kdy si můžete dovolit být sobecký v dobrém slova smyslu, zapomenout na vnější svět a dopřát něco extra vašemu tělu. Masáž lomi lomi je velmi dynamická a hluboká, a mě chytlo, když mi terapeut vysvětlil, že každý tah a pohyb je určen k uvolnění nejen fyzických tlaků, ale i k uvolnění emocionálních bloků, které se v těla nachází. Nicméně, i s tím přístupem "něco navíc pro tělo", je třeba pamatovat na to, že každý z nás je jiný a náš organismus reaguje různě. Proto je důležité, aby masér byl zkušený a citlivý k našim individuálním potřebám.

Poučení z masáže

Může se zdát, že jsem po této masáži prostě řekl sbohem veškerému stresu a únavě, které mi život naservíroval, ale byla to také náležitá lekce. Jednou z věcí, kterou jsem si odnesl od mého terapeuta (a věřte mi, tohle si opravdu uchovávám v hlavě), je myšlenka, že abychom byli skutečně zdraví a šťastní, musíme práci s tělem a duchem považovat za trvalý proces. Ano, masáž je skvělý začátek, ale harmonie těla a mysli právě z téhle masáži vyplývající, nás učí, že je třeba se starat o sebe každý den. Ať už to zahrnuje jógu, meditaci, nebo jen prostě vědomé dýchání - masáž lomi lomi mi otevřela oči ohledně toho, jak důležité je pravidelně na sobě pracovat, zajistit si čas pro odpočinek a uvolnění. Vlastně bych to mohl porovnat s dobrým jídlem. Ani z nejlepšího oběda nevytěžíte energii na zbytek života, ale může vám poskytnout vzor pro to, jak se dobře účinně starat o vaše tělo a ducha.

Kdy vyhledat lomi lomi

Možná si říkáte, že lomi lomi zní jako něco, co by stálo za vyzkoušení po náročném dni v práci nebo po rodinném víkendovém shromáždění, které se nevyvíjelo zrovna podle vašich představ (a věřte mi, o těch bych mohl vyprávět). V podstatě ano, ale během mé konverzace s masérem jsem pochopil, že lomi lomi může být užitečná pro různé situace a v různých životních momentech. Jestli čelíte nějaké životní změně, pocitu přehlcení, jestli se cítíte zaseknutí ve svém osobním rozvoji nebo máte pocit, že váš emoční život potřebuje trochu detox, pak by lomi lomi mohla být přesně pro vás. To samé platí, když hledáte prostě fyzickou úlevu - tohle není jen něžná pohlazení, ale hluboká, přesto jemná masáž, která dokáže rozpracovat svalová napětí a ztuhlost.

Lomi lomi v praxi: Jak si vybrat toho správného terapeuta

Takže jste se rozhodli, že si chcete užít všech přínosů havajské masáže lomi lomi - chvála Patu! Teď je čas vybrat si toho správného terapeuta. Já osobně jsem potřeboval někoho, kdo opravdu rozumí její filosofii, není to jen o technice. Berte to tak, že hledáte průvodce, který vás provede krajinou vašeho vlastního těla a mysli - člověk, který vám může pomoci nalézt tečky a linií na vaší cestě k harmonii. Když vyberete toho správného terapeuta, budete cítit, že byl váš dar pro vaše tělo a mysl opravdu smysluplný. Využijte síly slova a zeptejte se ve svém okolí, nebo si najděte recenze na internetu. Podle mé zkušenosti, dobrý terapeut vás dokáže přesvědčit o smysluplnosti a hloubce každého dotyku.

Je toho mnoho, co bych mohl o tomto zázračném způsobu masáže říci. Skutečně se domnívám, že jsem ve svých čtyřiceti (...a kousek) letech našel něco, co mě naučí, jak každodenně žít v lepším spojení s mým vnitřním já, jak přijímat věci, které přicházejí, s větší lehkostí a jak se prostě cítit lépe. Být lepší verzí sebe samot

Napsat komentář