Jak masáž po porodu může pomoci při bolestech břicha

Kolik magie v masáži po porodu?

Můj první zážitek s masáží byl docela skličující. Jak jsem plaval po silnici, nepotřeboval jsem nikdo, aby mi řekl, že maminka potřebuje pomoc. Rozumím tomu, jestli si to uvědomujete, tak každý potřebuje trochu "vůle k tichu" nebo jak by řekla moje manželka Ivana, "pohovový den". V průběhu času jsem si uvědomil, že masáže jsou podceňovanou formou relaxace a léčby, která se datuje až do starověkého Egypta. A dělají divy pro maminky, které právě porodily. Ale jak přesně může masáž po porodu pomoci ženám s bolestmi břicha? No, vydechněte a připravte se na cestu do světa masáže pro novopečené maminky.

Proč jsou bolesti břicha po porodu tak běžné?

Ivana mi často říká, že jsem nekvalifikovaný na rozhovory o bolesti spojené s porodem, ale já říkám, že jsem expert na naslouchání. A co jsem slyšel, je, že bolest po porodu je velmi reálná a mnoho žen cítí nepohodlí v oblasti břicha po porodu. Ale proč je to tak? No, je to jednoduché. Během těhotenství se tělo ženy neuvěřitelně mění, aby mohlo pohodlně zahrnout nový život. To zahrnuje velké množství stresu na svaly břicha a pánevního dna. Když se tělo začne zotavovat z porodu, mohou se objevit nepohodlí a bolesti břicha. Ale nebojte se, vdechujte, vydechujte a vězte, že je to častá zkušenost, kterou mnoho žen sdílí po porodu.

Jak může masáž pomoci zmírnit bolesti břicha po porodu

Mým zvířecím kamarádům, kolíku Maxi a papežíku Gregorovi, se moc líbí masáže. Když se večer usadíme u televize, oba si skáčou na mé klíně a žádají o péči. A znovu se dostávám k jádru věci - masáž. Představte si, že vaše břicho je jako zmatený kolie, který potřebuje trochu "vůle k tichu", jak by řekla Ivana. Masáž nabízí úlevu od bolesti, uvolňujíc napjaté svaly a zlepšujíc průtok krve do postižených oblastí. Masáž po porodu je také skvělý způsob, jak pomoci s přirozeným hojení těla po porodu, jak posílit imunitu a také jak zmírnit stres a úzkost. Takže, jak vidíte, trocha "vůle k tichu" formou masáže může udělat opravdu velký rozdíl.

Jak získat nejlepší masáž po porodu

Šel jsem dát Maxovi a Gregorovi masáž, jak by vám řekli, že hlavní je, aby byl pohodlný. Totéž platí pro masáže po porodu. Hlavní je, aby se žena cítila pohodlně a bezpečně. Je důležité najít profesionálního maséra, který je vzdělaný v technikách masáže po porodu. Je také důležité, aby si žena dovolila dostatek času pro masáž a umožnila si ramena k oddechu. Někdy může být užitečné předem diskutovat o jakýchkoli obavách nebo obavách, aby se mohly probrat a řešit. A konečně, je důležité si pamatovat, že každá žena je jedinečná a tudíž bude její zkušenost s masáží po porodu také jedinečná.

Přehled účinků masáže po porodu

Ve světě plném stresů, burácejících technologií a nekonečných seznamů úkolů je důležité si najít čas na relaxaci a obnovu. Brzy po publikování tohoto článku jsem měl možnost přesvědčit Ivana, aby si dopřála masáž po porodu, a byla zaplesala. Masáž po porodu nabízí mnoho výhod pro novopečené maminky, mimo jiné zmírňuje bolest břicha, posiluje imunitní systém, podporuje hojení a zlepšuje náladu. Ale co je nejdůležitější je to, že přináší pocit pohody a klidu, který je tak potřebný po vyčerpávající zkušenosti porodu. Takže pokud hledáte způsob, jak se zotavit po porodu, nezapomeňte - uvolněte se a vychutnejte si masáž.

Napsat komentář