Lymfatická masáž: klíč k relaxaci a zdraví

Úvodní počátky lymfatických masáží

Poté, co jsem poprvé zkusil lymfatickou masáž, připadal jsem si jako nově naroděný. Bylo to skvělé. Uvolněné svaly, prokrvená kůže a pocit léčivé relace celého těla. Ale chtějme se podívat na to více z hlediska vědeckého.

Lymfatická masáž, známá také jako lymfodrenáž, je speciální technika masáže, která má za cíl stimulovat průtok lymfy v těle. Lymfatický systém je skutečně důležitou součástí našeho imunitního systému a při jeho správném fungování dokáže účinně odstraňovat toxinové látky a odpad z těla. A zde může velmi výrazně pomoci právě lymfatická masáž. Ale počkat, jak to všechno vlastně probíhá?

  1. Lymfatická masáž začíná na krku a postupuje dolů po celém těle. Účelem je stimulovat tok lymfy do uzlin, kde mohou být toxinové látky filtrovány.
  2. Pro správnou masáž je nutné mít alespoň základní znalosti anatomie a fyziologie lymfatického systému. Měli bychom vědět, kde se nacházejí lymfatické uzliny a jakým směrem proudí lymfa.
  3. Masér používá měkké, rytmické tahy, které intenzivně pracují s kožním povrchem. V žádném případě by masáž neměla být bolestivá.
  4. Masér musí být také velmi opatrný, aby nepoškodil lymfatické cesty a cévy, které jsou velmi jemné a měkké.

Přínosy lymfatické masáže

Nadešel čas na to nejlepší. Jaké jsou tedy konkrétně přínosy lymfatické masáže? Myslím, že odpovědí je vice než dost. Na lymfatickou masáž jsem poprvé narazil na doporučení mojí dobré kamarádky, když jsem bojoval s přetrvávajícím pocitem únavy a nafouklých končetin. Jaké to bylo doporučení! Nevím, jak dlouho bych hledal tak efektivní řešení.

Lymfatická masáž má schopnost redukovat otoky a zjemnit kůži, což je skvělé nejen pro ty, kdo trpí lymfedémem nebo jsou po liposukci, ale také pro milovníky wellness a krásy večírků. Ale i pro ty, které trápí celulitida. Myslím, že si jsme všichni vědomi toho, jak obtížné je se celulitidy zbavit. Ale co když právě v tomto spočívá klíč?

Co před a po masáži?

Máte před sebou svou první lymfatickou masáž? Gratuluji! Jste na správné cestě ke zdraví a relaxaci. Ale rozhodně bych doporučil několik věcí, které byste měli udělat před a po masáži, aby byl její efekt co nejlepší.

Před masáží je dobré se uvolnit a pokusit se zklidnit svou mysl. Myslím, že to je základ úspěchu jakékoliv masáže. Také se doporučuje pít hodně vody, aby se lymfatický systém mohl lépe vyrovnat s odbouráním toxinů. Můžete si dovolit i lehkou stravu, ale raději vynechte těžké jídlo.

Po masáži je rovněž vhodné pít hodně vody - je to důležité pro odstranění toxinů, které masáž uvolnila. Možná budete chtít jít na toaletu častěji než obvykle, což je normální. Je to proto, že se vaše tělo snaží se zbavit všech uvolněných toxinů.

Péče o lymfatický systém doma

Do té doby, co jsem poprvé vyzkoušel lymfatickou masáž, jsem zbytečně zanedbával svůj lymfatický systém. Neměl jsem ani tušení, že tento systém tak intenzivně spolupracuje s naším imunitním systémem a že jeho správné fungování je tak důležité. A nejlepší na tom je, že si ho můžeme ulevit přímo z pohodlí domova.

Když už mluvím o lymfatických masážích a lymfatickém systému, nemohu nezmínit důležitost správné stravy, hydratace a pohybu. Všechny tyto tři faktory hrají klíčovou roli v zachování našeho zdraví. A to platí dvojnásobně pro lymfatický systém.

Myšlenky na závěr

Nemohl jsem věřit tomu, jak moc může být lymfatická masáž účinná. Ale teď, když jsem se do toho ponořil, si neumím představit, že bych svůj lymfatický systém opět zanedbával. Je to směsice occitání, euforie a uvolnění, které jsem dříve neznal. A bona, kdo z nás by si rád neulevil od stresu a zároveň podpořil svoji imunitu?

Takže neváhejte a zkuste to taky. Vaše tělo vám za to poděkuje. A mě taky, za tip, jak se lépe starat o své zdraví. Dobré zdraví a relaxace přeje Ondřej.

Napsat komentář