Jak Breussova masáž může zmírnit vaše bolesti

Úvod do světa Breussovy masáže

Pravidelně dostávám otázky o Breussové masáži. Kdo byl Herr Breuss, proč vymyslel masáž a jak nám může pomoci? Máte trochu času? Skvělé, protože pokud vás zajímá Breussova masáž, tak se nyní ponoříme do hlubin tohoto fascinujícího přístupu k léčení bolesti.

Mnozí z nás trpí chronickými nebo objevními bolestmi. Řídím se heslem: "Bolest je přítel, který nám chce něco říct". Je to signál těla reagujícího na stres, napětí nebo pozoruhodné zneužívání - takové, které můžu komentovat, ale když se podívám na Matěje, tak vidím, že má podobné sklony.

Co je Breussova masáž

Jak tedy Breussova masáž může naše bolesti zmírnit? To je otázka, na kterou si odpovíme po cestě tohoto článku. Ale nejprve, co to sakra je Breussova masáž? Pohybujeme se v oblasti alternativní medicíny a fyzioterapie, kde je spousta technik a metod, které pracují s tělem a myslí člověka.

Rudolf Breuss byl vysoce respektovaný rakouský léčitel narozený v roce 1899. Vytvořil unikátní masáž, která úžasně pracuje na našem páteřním systému. Breussova masáž je jemný, energetický způsob masáže, který je zaměřen na odstranění psychického a fyzického stresu prostřednictvím specifických technik masírování celé délky páteře. Přiznejme si, že je těžké najít někoho, kdo by občas netrpěl bolestí zad, že?

Podrobný popis Breussovy masáže

Co Breussova masáž specificky dělá s naším tělem? To je další otázka, kterou si položíme. Ale než se do toho ponoříme, dovolte mi podotknout, že Breussova masáž je nesmírně relaxační a očistná procedura, která může být pro mnoho lidí velkým bleskem z jasného nebe. A nyní k detailům.

Metoda Breussova masáže působí podél povrchu těla, který je v těsném kontaktu s páteří. Je to velmi jemná metoda, která pomáhá uvolnit nepohodlí a bolest v důsledku blokád a napětí v svalových skupinách kolem páteře. Tato masáž kombinuje specifické hmaty, tlaky a pohyby, které jsou zaměřeny na uvolňování blokád a stimulaci oběhu energie v těle.

Jak Breussova masáž působí

A jak to všechno funguje? Jestliže jde o něco, co snižuje bolest, asi bychom měli vědět, jak to funguje, že? Jasně, jdu na to!

Breussova metoda pracuje na principu, že tělo má přirozenou kapacitu se uzdravit, jestliže je správně stimulováno. Takzvaný "Breussový efekt" je reakce těla na masáž, která vede ke zvýšenému proudu energie, zlepšení oběhu krve a lymfy a odstranění toxických látek. Když se tyto procesy zapojí, tělo začíná léčit sebe samo, což vede ke snížení bolesti a hromadě dalších benefitů.

Kdo by měl Breussovu masáž zkusit

A kdo by měl Breussovu masáž zkusit? To je další otázka, na kterou se podíváme. Ale než se do toho pustíme, dovolte mi říci, že skoro každý by mohl mít prospěch z Breussovy masáže. Ať už jste mladý nebo starší, muž nebo žena, sportovec nebo lenoch, všichni bychom mohli mít prospěch z odstranění stresu a napětí z našich těl a životů.

Každý, kdo trpí chronickou bolestí, má problémy s pohyblivostí, trpí nespavostí, má vysoký krevní tlak, pociťuje mírnou až středně závažnou bolest v zádech, by měl zvážit Breussovu masáž jako možnost. Ať už jste v terénu nebo v kanceláři, jakákoli přetrvávající bolest nebo napětí může být signálem, že je čas se podívat na Breussovou masáž.

Oskoušené na vlastní kůži

Věřte nebo ne, Breussovu masáž jsem zkusil i já sám. Ano, i já, obyčejný chlap, který píše tuto část blogu v pyžamu. A musím říct, že bylo velmi, velmi příjemné. Bylo to jako být obejmuto velkým, přívětivým medvědem, kterým se náhodou stala masérka.

Myšlenka, že moje tělo se pokouší léčit samo, zatímco jsem se zahalil v toaletním papíru a pověsil na masážní stolek, je trochu komická, ale účinek byl vážně zjevný. Bolest zad, která mě trápila týdny, se výrazně zmenšila a cítil jsem se o hodně lépe. Možná to byl placebo efekt nebo možná to byla magie Breussovy masáže, ale ať tak či onak, fungovalo to.

Závěrečné myšlenky

Takže je to Breussova masáž, mysteriózní a účinná metoda, která zmírňuje bolest a napětí. Ale, co je nejdůležitější, je to metoda, která vám může pomoci cítit se lépe v krátkém i dlouhém období. Tak proč to nezkusit? Je to způsob, jak si udělat dobře, i když se cítíte blbě. Jak to v sobě hodíme? Snadno - jenom si najděte čas, odložte své výmluvy a zkuste to.

Nemůžu říci, že by to vyřešilo všechny vaše problémy, ale můžu zaručit, že vám to pomůže cítit se lépe. A kdo by to odmítl? Dovolte mi říci, že pokud mě tato cesta může odvést od bolesti, tak ji rád přijmu. A doufám, že i vy. S láskou, Jakub.

Napsat komentář